Brakuje ci pomysłu na niepowtarzalny upominek dla kogoś bliskiego? Chcesz podarować coś od serca i okazać uczucie? Warto zwrócić uwagę na wyjątkowe kompozycje kwiatowe. Jeśli myślisz, że kwiaty jako prezent na urodziny to staroświecki pomysł, przeczytaj ten artykuł. Udowodnimy w nim, że tak nie jest!

Jakie kwiaty wybrać na urodziny?

Wybierając kwiaty urodzinowe warto pamiętać, że każdy kwiat ma swoją symbolikę. Liczą się zarówno kolory, jak i gatunki. Inny bukiet sprawdzi się jako prezent dla mamy, a inny dla przyjaciółki. Znaczenie ma również wielkość wiązanki i dodatki do niej. W ofercie naszej kwiaciarni znajdziesz niepowtarzalne propozycje dla każdej osoby, którą chcesz obdarować.

Pojedyncze kwiaty

Jeśli chcesz sprawić komuś przyjemność i zaskoczyć go miłym dodatkiem do prezentu, wybierz pojedynczy kwiat. Najpopularniejszymi kwiatami, które wręczamy z różnych okazji są róże, jednak nie tylko one nadają się jako dodatek do prezentu. Należy też pamiętać o tym, że czerwona róża w języku kwiatów oznacza miłość pełną namiętności i nie w każdej sytuacji to właśnie ona będzie najlepszym wyborem. Dobrym wyborem na urodziny na pewno będą:

• wyrażający sympatię i pozytywne uczucia słonecznik jako prezent dla koleżanki czy przyjaciółki,
• neutralne tulipany,
• gerbera, która idealnie sprawdzi się jako prezent dla mamy,
• będące symbolem dobrych wieści i radości irysy.

Czerwoną różę na urodziny podarować można ukochanej, za to różowe czy herbaciane na pewno ucieszą mamę. Nie należy oczywiście sztywno przywiązywać się do symboliki kwiatów, bo najważniejszym kryterium powinny być upodobania obdarowywanej osoby.

Kompozycje kilku kwiatów

Jeśli bukiet wykonany jest z kilku kwiatów, ich liczba powinna być nieparzysta. Nie jest to podyktowane przesądem, ale względami kompozycyjnymi – trzy kwiaty wyglądają lepiej niż dwa, a siedem lepiej niż sześć. Zasada nieparzystości nie obowiązuje jednak przy jubileuszowych bukietach, więc wręczenie osiemnastu róż na osiemnaste urodziny będzie jak najbardziej uzasadnione.
Bukiet złożony z kilku czy kilkunastu kwiatów pasuje również jako dodatek do prezentu, ale mniej okazałego. Dobrym pomysłem na urodziny dla koleżanki jest bukiet kilku kwiatów oraz czekoladki albo dobre wino. Taki prezent urodzinowy jest neutralny i niezobowiązujący, a jednocześnie na pewno ucieszy adresatkę. Taka kompozycja kwiatowa może składać się z kilku takich samych kwiatów lub może być przyozdobiona innymi roślinami, wstążkami i ozdobami. Na okrągłe lub symboliczne rocznice urodzin polecamy kompozycję odpowiedniej ilości kwiatów, na przykład róż lub tulipanów.

Duże bukiety

W przeciwieństwie do pojedynczych kwiatów i małych wiązanek, duże bukiety doskonale pasują jako samodzielny prezent urodzinowy. Nie ma tutaj znaczenia czy ich liczba jest parzysta, czy nie, ponieważ ilość kwiatów w dużej kompozycji jest niezauważalna i nie zaburza jej harmonijności. Bukiet taki może składać się z kwiatów tego samego gatunku, na przykład róż, ale może również stanowić kompozycję kilku gatunków roślin. W kompozycjach pięknie wyglądają:

• lilie i róże różowe lub herbaciane,
• różnokolorowe róże,
• żółte gerbery i róże z przybraniem z sezonowych kwiatów,
• gerbery, lilie i margaretki,
• różnokolorowe tulipany.

Kwiaty doniczkowe

Teoretycznie elegancki prezent w klasycznym rozumieniu to tylko kwiaty cięte i nie należy wręczać doniczkowych. Od tej zasady istnieją jednak wyjątki. Kwiaty w doniczce możemy podarować na urodziny osobie:

• którą dobrze znamy – przyjaciółce, mamie, babci,
• która jest w trakcie urządzania mieszkania,
• o której wiemy, że nie lubi ciętych kwiatów, a woli takie w doniczce.

Jako prezent urodzinowy wybierzmy kwitnące kwiaty, takie jak storczyki, azalie, fiołki alpejskie. Są one dostępne w różnych odmianach kolorystycznych i kwitną wielokrotnie, więc jeszcze nie raz ucieszą oko obdarowanej osoby.

Też polecamy zamówic pieczątki online.

You Might Also Like